čtvrtek, 18. Duben 2019
 
 

Turistické cíle

Kategorie:

Celá ČR Hlavní město PrahaJihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajkraj VysočinaKrálovehradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajStředočeský krajÚstecký krajZlínský kraj
Alexandrova rozhledna Alexandrova rozhledna
Původně rozhledna vybudovaná v roce 1888 Klubem rakouských turistů, jehož členy byli hlavně brněnští Němci. Ve druhé světové válce byla rozhledna pobořena – stržena střecha a ochoz. Stalo se to proto, aby rozhledna nesloužila jako orientační bod válečného letectva. V roce 1963 byla stavba opravena a sloužila jako televizní převaděč pro Adamov. V letech 2008 – 2009 byla rekonstruována a zvýšena na 18 m. Je ideálním místem pro rozhled v širokém okolí.
>> Více informací
Jihomoravský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Burianova rozhledna Rudka Burianova rozhledna Rudka
Nad lesoparkem s Jeskyní Blanických rytířů na kopci Milenka 579 m.n.m stojí Burianova rozhledna.
>> Více informací
Jihomoravský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Děčínský Sněžník Děčínský Sněžník
Část Sněžník (588 m n. m.) je vyhledávaným místem pro turisty a sportovce. Pro návštěvníky jsou připraveny značené turistické a cyklistické cesty, v zimním období síť udržovaných běžeckých tratí. Je zde celoročně otevřena hraniční turistická stezka pro pěší, cyklisty a vozíčkáře do sousedního Saska (obec Rosenthal - Bielatal, dále směr Königstein nebo Pirna, Drážďany).
>> Více informací
Ústecký kraj   Rozhledny a vyhlídky
Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana
Tuto rozhlednu lze zařadit mezi poměrně hojně navštěvované, i když patří v podstatě mezi rozhledny „v plenkách“. Byla postavena teprve v roce 2007 a slavnostně otevřena v červnu.

Právě díky svému názvu, Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana, patří mezi ty vyhledávané rozhledny. Kmotry této rozhledny jsou členové Divadla Járy Cimrmana.
>> Více informací
Pardubický kraj   Rozhledny a vyhlídky
Frýdlantská rozhledna Frýdlantská rozhledna
Všichni, kdo si občas vyšlápnou a mají rádi přírodu ví, že Jizerské hory jsou nekorunovaným královstvím rozhleden. Jedině tyto v minulosti umožňovaly návštěvníkům přehlédnout horizont v lesnatých horách. Vystoupíte-li na některý významnější vrchol, pak si můžete být jisti, že na něm najdete rozhlednu, nebo alespoň upravenou skalní vyhlídku. Také nad Frýdlantem v minulosti trochu opomíjená, 21 metrů vysoká rozhledna. Ta nahradila starou dřevěnou věž otevřenou 6. června 1890 a pro zchátralost uzavřenou a strženou v roce 1906.
>> Více informací
Liberecký kraj   Rozhledny a vyhlídky
Klostermannova rozhledna Klostermannova rozhledna
Javorník obdivoval spisovatel Karel Klostermann, který měl rád jeho tehdy hluboké lesy a samoty. Velmi rád vystupoval na vrchol Javorníku, aby se pokochal pohledem na své milované hory. K Javorníku jako místu jedinečného rozhledu jej pojilo pouto tak silné, že vyústilo přáním, aby na jeho vrcholu byla postavena rozhledna. Pro svůj záměr získal na počátku 20. století několik svých šumavských přátel, zejména profesora V. Zeithamera a J. Šafhausera, kteří s velkým elánem připravovali realizaci tohoto nápadu.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Korytňanská rozhledna Korytňanská rozhledna
V rámci rozvoje turistického ruchu mikroregionu Východní Slovácko, byla zhotovena nad Korytnou, v lokalitě Nové louky ( 48°54´50.92´´S, 17°40´12.57´´V ) nová rozhledna. Je zhotovena z 15 kubických metrů smrkové kulatiny a stojí na základech z 15 metrů kubických betonu. Tyto dřevěné 13 metrové rozhledny můžete rovněž navštívit v sousedních katastrech obcí Východního Slovácka, a to v Bystřici pod Lopeníkem, Bánově, Suché Lozi, Nivnici a Vlčnově.
>> Více informací
Zlínský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Langova rozhledna Langova rozhledna
Langova rozhledna je od roku 2001 jedinečnou vyhlídkou v oblasti Středního povltaví.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Masarykova vyhlídka Masarykova vyhlídka
Pro prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka nebyly Semily místem neznámým. Před první světovou válkou, ještě jako profesor, byl zde několikrát, protože tu měl dobré přátelé, s nimiž se rád sešel. V roce 1906 v Semilech přednášel pro místní Vzdělávací klub a mimo jiné navštívil pěšky společně se spisovatelem Antalem Staškem a několika studenty Sejkorskou kapličku nad městem.
>> Více informací
Liberecký kraj   Rozhledny a vyhlídky
Panská rozhledna Panská rozhledna
Nedaleko obce Drmoul najdeme 55 metrů vysokou rozhlednu se vznešeným jménem "Panská". Rozhledna získala své jméno při slavnostním zahájení za bohaté účásti návštěvníků v roce 2008.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Pastýřská stěna Pastýřská stěna
Napodobenina hradu  je postavena na  150 metrové skále na levé straně řeky Labe  s nádherným výhledem na město Děčín a  Děčínský zámek tyčící se na skalním ostrohu přímo naproti přes řeku Labe.
>> Více informací
Ústecký kraj   Rozhledny a vyhlídky
Petřínská rozhledna Petřínská rozhledna
Psal se rok 1889, když se 363 členů Klubu českých turistů vypravilo na Světovou výstavu v Paříži. Paříž pro ně byla nezapomenutelným zážitkem a největší dojem na ně samozřejmě učinila Eiffelova věž. Možná to byl na počátku vtip nebo probuzená hrdost národní, ale ještě při cestě domů se ve vlaku smluvili, že Praze dají pocítit stejnou závrať, kterou zažili sami. Sen českých turistů byl na světě.
>> Více informací
Hlavní město Praha   Rozhledny a vyhlídky
Rohledna Koráb Rohledna Koráb
Svojí nadmořskou výškou (773 m) náleží vrch Koráb k nejvyšším vrcholům Chudenické vrchoviny. V r. 1902 již uvažovali kdyňští turisté o vystavení zdejší rozhledny. Ale teprve v r. 1938 se podařilo na vrcholu Korábu vystavět a zpřístupnit dřevěnou rozhlednu s malou chatou. Později získala chata velký sál a prostory 1. patra, zanedlouho byl zde vystavěn i lyžařský můstek.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna a chata Královka Rozhledna a chata Královka
Na hřebeni vrcholu Královka (858,7 m.n.m.) nad údolím horního toku Bílé Nisy a obcí Bedřichov se nachází 24 m vysoká rozhledna s krásným výhledem nejen na Jizerské hory, ale také Krkonoše a daleko za hranice České republiky.
>> Více informací
Liberecký kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Akátová věž Výhon Rozhledna Akátová věž Výhon
Rozhledna Aktátová věž Výhon byla postavena v rámci projektu Výhon, turistický okruh s rozhlednou. Nově vybudovaný turistický okruh je vybaven turistickým mobiliářem a informačním systémem. 

Kóta Výhon s nadmořskou výškou 354,5 m spolu s výškou podesty vyhlídky rozhledny +14,5 m tvoří dohromady celkovou nadmořskou výšku 369,0 m n m.
>> Více informací
Jihomoravský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Babí lom Rozhledna Babí lom
Romantiku skalnatého hřebenu Babího lomu zvedajícího se nad obcí Lelekovice severně od Brna objevili naši předkové již v 60. letech 19. století. Tehdejší brněnský starosta Christian d’Elvert zde nechal zřídit pohodlné lesní cesty, které o dvacet let později (kolem roku 1882) doplnily dva vyhlídkové objekty současnosti. 
>> Více informací
Jihomoravský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Babylon Rozhledna Babylon
Jedna z nejstarších rozhleden na Moravě se tyčí se na temeni Zeleného vrchu (491 m n.m.) nad obcí Kramolín. Kamennou empírovou vež dal postavit v roce 1831 majitel námeštského panství hrabě Jindřich Vilém Haugwitz pro potřeby zeměměřičů.
>> Více informací
kraj Vysočina   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Bílá hora Rozhledna Bílá hora
Rozhledna na Bílé hoře byla již v záměrech pana Dr. Adolfa Hrstky na počátku tohoto století jako kamenná mohyla, jež měla být památníkem obětem první světové války a zároveň umožňovat návštěvníkům kopce Bílá hora (v té době lysého) co nejlepší rozhled do kraje. Předpokládá se, že vrchol Bílé hory, který je tvořen masívním kamenným povrchem až dodnes, vznikl právě v souvislosti s přivážením kamene na tuto stavbu.

Současná věž je moderní architektonické konstrukce navržená Ing.arch. Milanem Šmídem a využívá symbolu struktury DNA. 
>> Více informací
Moravskoslezský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Bílov Rozhledna Bílov
Před více než půl stoletím byla zbořena dřevěná rozhledna, která stála v obci Bílov. Po více než 50 letech usilování Bílovských občanů se tato dominanta vrátila do Obce Bílov vybudováním rozhledny na vysílači firmy T-Mobile a. s. , která je investorem celé výstavby.
>> Více informací
Moravskoslezský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Brdo Rozhledna Brdo
První kamenná rozhledna, která byla postavena v České republice po více jak 70-ti letech.
Rozhledna stojí na nejvyšším vrcholu Chřibů a je vysoká 23,90m.
>> Více informací
Zlínský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Březina Rozhledna Březina
Telekomunikační věž, sloužící rovněž jako rozhlednu najdeme na samotném vrchou kopce Březina ve výšce 555 metrů nad mořem na okraji obce Žandov. S ochozem vysokým 23 metrů nabídne pohled na Železné hory a za dobrého počasí i na pohoří Krkonoše s nejvyšší horou Sněžkou nebo Orlické hory.
>> Více informací
Středočeský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Březinka Rozhledna Březinka
Od 3. května 2003 je 1km východně od Bernartic zpřístupněna rozhledna, která je součástí příhradového telekomunikačního stožáru vysílače O2, na které jsou všichni tři operátoři mobilních telefonů. Jednání při vzniku této rozhledny byla složitá, ale jejich výsledek umožňuje krásný výhled. Stožár byl postaven ve výšce 570 m n. m. nedaleko pahorku V Březince (576 m n. m.), od kterého se odvodil název Březinka.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Cvilín Rozhledna Cvilín
Kamenná rozhledna, která se tyčí nad městem ve výšce 436 m. n. m. je zdaleka vidět. Stojí na stejnojmenném kopci - Cvilín. Umožňuje překrásný výhled do kraje.
>> Více informací
Moravskoslezský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Diana Rozhledna Diana
Věž z roku 1914 najdete na Výšině přátelství nad Grandhotelem Pupp. Dostanete se k ní pěšky po lesních stezkách nebo lanovkou od Grandhotelu Pupp. Ta jezdí v intervalech po 15 minutách. Jízda k rozhledně lanovkou trvá přibližně 3 minuty, na pěší túru si vyhraďte asi půlhodinu.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Drahy Rozhledna Drahy
Rozhledna, vybudovaná v roce 2009, se nachází v krásném prostředí Bílých Karpat  u obce Javorník. Je téměř 20 metrů vysoká a její základy jsou v nadmořské výšce 360 m.
>> Více informací
Jihomoravský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Dymník Rozhledna Dymník
V těsné blízkosti Rumburka se nachází vrchol Dymníku ( 516 m ). Hora je čedičový kužel vzniklý pravděpodobně vulkanickou činností, vystupuje z pískovcového podkladu, který je místy magnetický. Na vrcholu Dymníku stojí patnáctimetrová rozhledna, která má velmi zajímavý osud.
>> Více informací
Ústecký kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Hard Rozhledna Hard
Bývalý památník obětem 1. světové války a dnes znovu zprovozněná rozhledna přímo v Sokolově čeká na Vaši návštěvu.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Horní les Rozhledna Horní les
Vrchol Horního lesa je svými 774 m nejvyšším vrcholem Hornosvratecké vrchoviny. Rozhledna byla postavena v roce 2001.
>> Více informací
kraj Vysočina   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Hořický chlum Rozhledna Hořický chlum
Nad Hořicemi, na hřebenu Hořického chlumu je postavena více jak 40 metrů vysoká rozhledna. Byla zde zbudována roku 1992 a kromě přenosu signálu mobilního operátora, slouží jako nádherné vyhlídkové místo.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Hostýn Rozhledna Hostýn
U příležitosti čtyřdenních manévrů rakousko-uherské armády navštívil Svatý Hostýn 1. září 1897 vzácný poutník - císař František Josef I., který podepsal zakládající listinu rozhledny, dotkl se základního kamene, jenž byl ještě téhož dne posvěcen Dr. Antonínem Cyrilem Stojanem a vsazen do zdi kaple. Na prosbu P. Cibulky císař povolil, aby rozhledna nesla jeho jméno.
>> Více informací
Zlínský kraj   Rozhledny a vyhlídky
 

Naše česko.cz

Portál pro cestování a volný čas

Více informací »
Kontakt

Vrbova 1427/19
147 00 Praha 4

Telefon: +420 272 910 000
Email: info@nasecesko.cz