čtvrtek, 18. Duben 2019
 
 

Turistické cíle

Kategorie:

Celá ČR Hlavní město PrahaJihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajkraj VysočinaKrálovehradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajStředočeský krajÚstecký krajZlínský kraj
 Zoo Ústí nad Labem Zoo Ústí nad Labem
V roce 1908 měl za sebou již 49 let svého života významný ústecký podnikatel a obchodník kovovým zbožím pan Heinrich Lumpe. Byl náruživým přítelem přírody a ptactva, uznávaným ornitologem nejen v Ústí nad Labem a v dalších městech, ale dokonce i daleko za hranicem, např. v některých italských krajích. Od obce Ústí nad Labem odkoupil na místě bývalé cihelny na svahu Mariánské skály pozemky, o kterých věděl, že jsou místem častého výskytu drobného ptactva a založil zde soukromou přírodní ptačí rezervaci známou pod názvem Lumpepark. Jeho záměrem bylo poskytnout ptactvu žijícímu na území města klid ke hnízdění a zabezpečení krmiva přes zimu, ostatnímu ptactvu nabídnout místo k odpočinku s dostatkem potravy při jarních a podzimních tazích. Inspirací k založení přírodního parku pro něj byla mimo jiné činnost amerického průmyslníka Henryho Forda z Detroitu, o kterém četl ve Vídeňských listech jako o nadšeném milovníku přírody.
>> Více informací
Ústecký kraj   Zoologické a botanické zahrady
Bečovská botanická zahrada Bečovská botanická zahrada
Bečovská botanická zahrada o rozloze 9 hektarů je původně jedna z nejvýznamnějších historických sbírkových zahrad v Čechách. Bečovská botanická zahrada je pro Vás otevřena celoročně od svítání do soumraku. Vstup do areálu bývalého Beaufortského alpina, Rybniční zahrady a volnočasového areálu je možný pouze vstupní brankou z ulice Tovární u výrobního areálu Elektro v.d..
>> Více informací
Karlovarský kraj   Zoologické a botanické zahrady
Krokodýlí zoo Protivín Krokodýlí zoo Protivín
Krokodýlí zoo Protivín vznikla na základě soukromého chovu provozovatele této zoo Miroslava Procházky. Krokodýly se zabýval již v mládí ve Stanici mladých přírodovědců v Písku, kde získal základní znalosti v chovu krokodýlů. Sám je chová privátně od roku 1996, nicméně celistvou kolekci krokodýlích druhů začal budovat v roce 2000. Od roku 2005 krokodýly úspěšně rozmnožuje.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Zoologické a botanické zahrady
Malá lesní Zoo Zbraslav Malá lesní Zoo Zbraslav
Pražané jsou vděční za každý kus přírody. Kde mohou v Praze zahlédnout zvířata? V zoologické zahradě, napadne každého. To však není jediné místo. V Praze totiž funguje několik zookoutků. Neprochází se tu tygr ani žirafa, hrocha byste také hledali marně, zato tu domov našla zvířata, která by se o sebe ve volné přírodě postarala jen těžko.
>> Více informací
Hlavní město Praha   Zoologické a botanické zahrady
Mořský svět Mořský svět
Stálá expozice Mořský svět byla založena na pražském Výstavišti v roce 2002. Od svého otevření se neustále vyvíjí, přibývají nové druhy živočichů i nové nádrže.
>> Více informací
Hlavní město Praha   Zoologické a botanické zahrady
Motýlí dům Motýlí dům
Asi 2 km od Františkových Lázní směrem k přírodní rezervaci SOOS si můžete přímo „na dosah“ vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí. Od vajíčka po housenku, kuklu až po křehkého živého motýla se před Vámi odehrává celý cyklus života.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Zoologické a botanické zahrady
Obří akvárium Hradec Králové Obří akvárium Hradec Králové
ENVI DŮM s Obřím akváriem v samém centru Hradce Králové má svým návštěvníkům nabídnout bezprostřední kontakt s tropickou přírodou, chvíle odpočinku a sportu. Obří akvárium bylo otevřeno v roce 1998 jako první veřejné akvárium ve střední a východní evropě. Jedná se o největší sladkovodní akvárium. Jeho vznik podnítila láska k přírodě, městu Hradec Králové a ke krásným věcem. Již samotný název "ENVI" je odvozen z anglického slova environment, tedy životní prostředí. Objekt přivítal svého prvního návštěvníka v roce 1998.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Zoologické a botanické zahrady
Smyslová zahrada Rudka Smyslová zahrada Rudka
Smyslová zahrada vzniká od roku 2009 díky společnosti Kunštát PRO FUTURO a původně měla být pro nevidomé a zrakově postižené.

Rostliny výrazné vůní, zajímavé hmatem nebo chutí a hmatové i zvukové prvky, to vše mělo usnadnit postiženým seznamování se s přírodou.
>> Více informací
Jihomoravský kraj   Zoologické a botanické zahrady
Terarium Praha Terarium Praha
Muzeum teraristiky v Dubči nabídne kromě největší sbírky jedovatých hadů, rozsáhlého zastoupení z říše plazů a ukázky jejich přirozeného biotopu také řadu exostických savců, se kterými se můžete seznámit na i vlastní kůži. Terárium Dubeč vám umožní stát se ošetřovatelem na den a vy máte tak jedinečnou možnost seznámit se důsledně nejen se zvířaty, ale také s jejich chovem a správnou péči o ně.
>> Více informací
Hlavní město Praha   Zoologické a botanické zahrady
Zoo Dvorec Zoo Dvorec
Zoologická zahrada Dvorec je poměrně mladou zahradou čítající v současné době na 200ks zvířat v 70ti druzích. Šelmy mají v naší zoo velkou tradici. Chováme převážně velké kočkovité šelmy: lvy, tygry, levharty , dále psovité šelmy: šakaly a vlky a z malých šelem zde můžete vidět rysy.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Zoologické a botanické zahrady
Zoo Dvůr Králové Zoo Dvůr Králové
ZOO Dvůr Králové má více než 60letou historii. Během této doby se změnila z původního malého zookoutku v jednu z největších zoologických zahrad v Česku a jednoho z nejvýznamnějších chovatelů afrických zvířat ve světě.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Zoologické a botanické zahrady
Zoo Hluboká Zoo Hluboká
Zoo Hlubká najdete v těsné blízkosti města Hluboká nad Vltavou, jednoho z významných turistických cílů jižních Čech. Od krajského města České Budějovice je vzdálena přibližně 9 km.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Zoologické a botanické zahrady
Zoo Jihlava Zoo Jihlava
Všech pět kontinentů se dá navštívit za jediný den v malebném údolí řeky Jihlávky. Zoo se nachází v  bezprostřední blízkosti centra města (asi 10 minut pěší chůze). K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením. Specializuje se především na chov kočkovitých šelem, opic a plazů. Nechybí ani celá řada zajímavých expozic – africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido,  jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem, Australská farma či Africká savana.
>> Více informací
kraj Vysočina   Zoologické a botanické zahrady
ZOO Lešná ZOO Lešná
Zlínská zoo je  místem, kde mohou návštěvníci vidět zvířata z celého světa v přírodním bioparku s volným výběhem. Zvířata tu žijí ve zdařilé napodobenině jejich původního prostředí. Ptáci žijí v ptačích voliérách, které připomínají jejich domovinu, savci jsou vystavováni v přírodních expozicích.K vidění jsou tu sloni, žirafy, nosorožci, zebry, asijští tygři, ušatí medvěti a giboni, australští klokani, běžci emu, ale i jihoameričtí papoušci, mravenečníci nebo lamy.
>> Více informací
Zlínský kraj   Zoologické a botanické zahrady
Zoo Liberec Zoo Liberec
Liberecká ZOO jako vůbec nejstarší zahrada na území bývalého Československa vstoupila v roce 2009 do 90. roku své existence. Počátky zookoutku v libereckých Lidových sadech lze zaznamenat už v roce 1904, kdy zde ornitologický spolek vystavěl velkou veřejnou voliéru; ta se později rozrostla o další ptačinec a výběhy se srnčí zvěří. Z malého zvěřince převedeného v roce 1919 v první zoologickou zahradu pak během století vyrostlo sebevědomé a mezinárodně uznávané chovatelské zařízení, jímž prošly tisícovky nejrůznějších zvířat, stovky zaměstnanců a milióny návštěvníků.
>> Více informací
Liberecký kraj   Zoologické a botanické zahrady
Zoo Plzeň Zoo Plzeň
Je poměrně známo, že současná zoologická i botanická zahrada (ZOO i BZ) na Lochotíně nejsou prvními zařízeními svého druhu v Plzni. V jejich vzniku a stávajícím umístění se zúročují nápady přírodovědců několika generací.Téměř zapomenutou informací je existence vivária - jezírka s labutěmi a dalšími vrubozobými ptáky v místech dnešního divadla J.K.Tyla. Tento "zvěřinec" byl doplněn i domečkem s opičkami. Díky národopisnému oddělení Západočeského muzea se dochovaly některé snímky. Jejich datace spadá do konce 19. století. Rovněž pojízdné zvěřince, občas se ve městě zastavující, přinášely Plzeňanům taková zvířata, která zde natrvalo dosud neměli, jako např. tygry, zebru nebo dokonce i slona. Ani návštěva bosenských medvědářů nebyla výjimkou.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Zoologické a botanické zahrady
Zoo Praha Zoo Praha
Historie Zoo Praha sahá až do roku 1881, kdy v novinách vyšla výzva hraběte Sweerts-Sporka k zřízení zoologické zahrady v Praze, a to u příležitosti sňatku prince Rudolfa a belgické princezny Štěpánky.
>> Více informací
Hlavní město Praha   Zoologické a botanické zahrady
Zoologická zahrada Děčín Zoologická zahrada Děčín
Zoologická zahrada byla otevřena na jaře roku 1949. Založena však byla již o rok dříve. Vznikla z iniciativy skupiny milovníků zvířat, kterou kolem sebe soustředil podmokelský obchodník a zoolog Ludvík Grác. Vybralo se pro ni úžasné místo v překrásném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně, kde v letech 1919 - 1925 provozovala podmokelská Pilzova divadelní společnost lesní divadlo, a kde v roce 1936 vystavěl Horský spolek pro České Švýcarsko mládežnickou ubytovnu. Ta se později stala sídlem správy zoo i několika teplomilných druhů zvířat.
>> Více informací
Ústecký kraj   Zoologické a botanické zahrady
Zoologická zahrada Chleby Zoologická zahrada Chleby
ZOO Chleby byla založena 5. června 1997. Vznikla na základech předchozí soukromé sbírky zvířat, kterou měli manželé René a Dana Fraňkovi tehdy ještě v Úvalech u Prahy. Jak se kolekce rozšiřovala o atraktivní exotické druhy (amazoňan rudoocasý, ara hyacintový, dvojzoborožec indický, tukan pestrý apod.), přitahovala stále větší zájem veřejnosti. Lidé se často chodili kochat vzácnými bažanty, jeřáby, papoušky, tukany... Malý prostor zahrady rodinného domu přestal vyhovovat, bylo nutné hledat nové místo – ne pro soukromý chov, ale již s cílem vytvořit malou soukromou zoo.
>> Více informací
Středočeský kraj   Zoologické a botanické zahrady
Zoopark Chomutov Zoopark Chomutov
Podkrušnohorský zoopark v Chomutově byl založen v roce 1975. Zoopark je specializován na chov zvířat pocházejících z oblasti palearktu, zahrnující území Eurasie, ze které pochází převážná část chovaných zvířat, a území severní Afriky. Pozorovat zde můžete více než 160 druhů zvířat o 1.000 jedincích, mezi kterými je 14 ohrožených druhů zařazených do Evropských záchranných programů. Krásné přírodní prostředí ve spojení se službami skýtá pro návštěvníky možnost strávení velmi příjemného dne.
>> Více informací
Ústecký kraj   Zoologické a botanické zahrady
Zoopark Zelčín Zoopark Zelčín
Zelčín, malá vesnička s asi 22 trvale žijícími obyvateli se nachází na ostrově ohraničeném Vltavou, Labem a Vraňansko-Hořínským plavebním kanálem. Jak už názvy našich dvou největších řek napovídají, jsme nedaleko Mělníka, přesněji asi 6 km. Do Prahy je to od nás přibližně 30 km.
>> Více informací
Středočeský kraj   Zoologické a botanické zahrady
 

Naše česko.cz

Portál pro cestování a volný čas

Více informací »
Kontakt

Vrbova 1427/19
147 00 Praha 4

Telefon: +420 272 910 000
Email: info@nasecesko.cz