Středa, 20. Březen 2019
 
 

Turistické cíle

Kategorie:

Celá ČR Hlavní město PrahaJihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajkraj VysočinaKrálovehradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajStředočeský krajÚstecký krajZlínský kraj
Botanická zahrada Praha Botanická zahrada Praha
Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice.
>> Více informací
Hlavní město Praha   Přírodní parky
Františkánská zahrada Františkánská zahrada
Zahrada byla založena císařem a českým králem Karlem IV. po roce 1348. Jejím prvním uživatelem byl řád karmelitánů u Panny Marie Sněžné. Zahrada sloužila jako místo pro pěstování užitkových plodin, zeleniny, léčivých bylin, různých druhů koření a také jako ovocný sad.
>> Více informací
Hlavní město Praha   Přírodní parky
Františkánské zahrady Františkánské zahrady
Areál zahrad kláštera tvoří plochy o celkové výměře téměř 2,5 hektarů. Horní část především okolo klášterních budov tvoří zahrady obnovené podle doložené mapy z roku 1912. Trávníkové plochy jsou doplněné o zahradní prvky, vodu, okrasné dřeviny a květinové záhony. Stejně jako v minulosti řeholníci i dnešní návštěvník zde nalezne klid a zahrady slouží k jeho odpočinku.
>> Více informací
Ústecký kraj   Přírodní parky
Královská zahrada Královská zahrada
Původně renesanční Královská zahrada z roku 1534 se stala jedním z mála klidných míst v centru Prahy. Zahrada vznikla na místě původních středověkých vinic.
>> Více informací
Hlavní město Praha   Přírodní parky
Park Budoucnost Park Budoucnost
Park se nachází v těsné blízkosti centra města.  Byl založen roku 1889, na rozloze 25 ha najdou návštěvníci řadu zajímavých dřevin, např. zmarličník nebo lyrovník. Kaskádou devíti rybníků park přechází do areálu příměstských lesů.
>> Více informací
kraj Vysočina   Přírodní parky
Park Libosad Park Libosad
Libosad je chráněný park s barokním letohrádkem .Leží na severovýchodním okraji Jičína. S městem je spojený 2 km dlouhou lipovou alejí. Letohrádek s lodžií byl postaven Albrechtem z Valdštejna, po vyhoření byl klasicistně opraven. V parku okolo letohrádku rostou vzácné dřeviny.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Přírodní parky
Petřínské sady Petřínské sady
Komplex zahrad vrchu Petřína, lidově Petřínské sady, je volný název pro zahrady na vrcholu a svazích vrchu Petřína mezi Malou Stranou a Strahovem. Pod tento název je zahrnována Velká strahovská zahrada, Lobkovická zahrada, park u rozhledny na Petříně, Růžový sad, Seminářská zahrada, zahrada Nebozízek a zahrada vily Kinských.
>> Více informací
Hlavní město Praha   Přírodní parky
Přírodní park Džbán Kladno Přírodní park Džbán Kladno
Přírodní park Džbán  byl zřízen roku 1994 na pomezí okresů Louny, Kladno a Rakovník. Je to poměrně rozsáhlé přírodovědně a krajinářsky cenné  území, které leží  mezi obcemi  Kladno, Nové Strašecí, Řevničov, Hředle, Mutějovice, Kounov, Janov, Svojetín, Děkov, Vrbice, Běsno, Soběchleby, Liběšovice, Měcholupy, Dobříčany, Liběšice, Tuchořice, Hřivice, Senkov, Brodec, Smolnice, Hříškov, Panenský Týnec, Bílichov, Pozdeň, Jedomělice, Smečno, Svinařov a Libušín. Jeho rozloha činí 416 km².

Území má vysokou přírodovědnou a rekreační hodnotou, dochovaly se na něm smíšené a listnaté lesy, v nichž se vyskytuje celá řada vzácných druhů rostlin a živočichů.
>> Více informací
Středočeský kraj   Přírodní parky
Valdštejnská zahrada Valdštejnská zahrada
Mezi nejvýraznější stavby českého raného baroka patří Valdštejnská zahrada v areálu Valdštejnského paláce na Malé Straně v Praze. Místo je sídlem Senátu České republiky. Zahrada se stala nejen příjemným místem pro odpočinek, ale díky aktivitám Senátu i kulturním stánkem.
>> Více informací
Hlavní město Praha   Přírodní parky
Vojanovy sady Vojanovy sady
Vojanovy sady patří se svou rozlohou 2,5 ha k nejmenším, ale zároveň k nejhezčím a nejstarším pražským zahradám. Nachází se v úplném centru historické Prahy. Je obklopena vysokou zástavbou domů a zdí, které ji chrání před hlukem velkoměsta a tvoří její zcela komorní prostředí
>> Více informací
Hlavní město Praha   Přírodní parky
 

Naše česko.cz

Portál pro cestování a volný čas

Více informací »
Kontakt

Vrbova 1427/19
147 00 Praha 4

Telefon: +420 272 910 000
Email: info@nasecesko.cz