úterý, 26. Březen 2019
 
 

Turistické cíle

Kategorie:
České Budějovice Český Krumlov Jindřichův Hradec Písek Prachatice Strakonice Tábor
Klostermannova rozhledna Klostermannova rozhledna
Javorník obdivoval spisovatel Karel Klostermann, který měl rád jeho tehdy hluboké lesy a samoty. Velmi rád vystupoval na vrchol Javorníku, aby se pokochal pohledem na své milované hory. K Javorníku jako místu jedinečného rozhledu jej pojilo pouto tak silné, že vyústilo přáním, aby na jeho vrcholu byla postavena rozhledna. Pro svůj záměr získal na počátku 20. století několik svých šumavských přátel, zejména profesora V. Zeithamera a J. Šafhausera, kteří s velkým elánem připravovali realizaci tohoto nápadu.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Langova rozhledna Langova rozhledna
Langova rozhledna je od roku 2001 jedinečnou vyhlídkou v oblasti Středního povltaví.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Jarník Rozhledna Jarník
Rozhledna s kovovou konstrukcí uprostřed Píseckých hor stojí asi 4 km od centra města mezi lesy v nadmořské výšce 606 m n.m. Celková výška ocelové konstrukce rozhledny je 58 m. Její horní část slouží především pro potřeby radiokomunikací. Stavba na úpatí rozhledny obsahuje potřebná technická zařízení. Na výstavbě se finančně podílely firmy Eurotel, Rádio Prácheň a město Písek. Náklady na výstavbu rozhledny činily 17 mil. korun. Montáž byla zahájena na jaře 1997 a předána do užívání v říjnu téhož roku.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Kraví hora Rozhledna Kraví hora
Zdaleka viditelný vrch klenbovitého tvaru - Kraví hora (původně Kamenná h.) - patří k nezaměnitelným dominantám Novohradských hor. Na jejím 953 metrů vysokém vrcholu nalezneme skalní hradby, množství izolovaných skal a známý bizarní granodioritový útvar "Napoleonovu hlavu", 10 m vysokou. Dříve dobytkem vypásané (odtud změna názvu na "Kraví horu", německy "Kühberg") kamenné moře dnes náletem zarůstá.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna na Mařském vrchu Rozhledna na Mařském vrchu
V letech 1935 – 37 byla na Mařském vrchu postavena rozhlednička (volně přístupná) s kaplí. Původně kruhový výhled na podstatnou část jihočeské části Šumavy s dominantní Boubínskou hornatinou nejblíže rozhledně, je znemožněn přerostlými smrky. A tak můžeme bez problémů obdivovat pouze sverozápadní výseč výhledu na Churáňov, Královský kámen, Javorník, Vacovsko a další menší aglomerace a místní kopce Vimperské vrchoviny.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Radětice Rozhledna Radětice
V létě roku 2003 vznikl nápad postavit si na vyvýšeném místě za obcí malou rozhlednu, či spíše pozorovatelnu a na jaře 2004 začaly vlastní práce. Nejprve byly připraveny betonové patky se zabetonovaným ocelovým účkem. Za pomoci jeřábu postaveny nosné stojny z kulatiny a poté pokračovaly truhlářské práce.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Semenec Rozhledna Semenec
Na místě dnešní rozhledny stál původně dřevený altán, s nímž se vltavotýnská firma M. Máry (majitel kruhové cihelny) prezentovala v roce 1922 na Okresní výstavě v Týně nad Vltavou. Pavilónek poté zakoupil místní Sadařský a okrašlovací spolek za 6 000 korun a postavil jej jako rozhlednu na skále nad Vltavou, odkud byl hezký výhled na město.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Velký Kamýk Rozhledna Velký Kamýk
Mezi obcemi Dobev a Velké Nepodřice můžete na kopci s nadm.výškou 531 m vystoupit pomocí 165 schodů na rozhlednu. Výška stožáru je 65m a na krásy okolí se můžete podívat z vyhlídky ve výšce 31m. Je možné dohlédnout až k vrcholkům Šumavy.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Stezka korunami stromů Lipno Stezka korunami stromů Lipno
Zážitek a poznání přírody z jiné perspektivy
První stezka korunami stromů v České republice nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci zážitků. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Active Park Lipno. Na stezce dlouhé 675 metrů naleznete kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i spoustu dobrodružných zážitků. To vše dělá ze stezky ideální cíl pro výlet aktivních návštěvníků, rodin a seniorů. Díky své bezbariérové konstrukci je stezka vhodná pro všechny návštěvníky. Stezka korunami stromů Lipno nabízí zcela novou dimenzi volnočasové aktivity.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Rozhledny a vyhlídky
 

Naše česko.cz

Portál pro cestování a volný čas

Více informací »
Kontakt

Vrbova 1427/19
147 00 Praha 4

Telefon: +420 272 910 000
Email: info@nasecesko.cz