Středa, 20. Březen 2019
 
 

Turistické cíle

Kategorie:
České Budějovice Český Krumlov Jindřichův Hradec Písek Prachatice Strakonice Tábor
Hrad Landštejn Hrad Landštejn
Dějiny Landštejna začínají nejpozději po roce 1222, kdy zemřel moravský markrabí Vladislav a správy této části se ujal český král Přemysl Otakar I. Ve snaze zabezpečit zemské hranice budoval na sporných územích strážní hrady. Na zemské stezce přímo proti staršímu, snad stejnojmennému hradu rakouských pánů ze Zöbingenu, byl založen královský hrad Landštejn. Střežil nejen zemskou stezku, ale i část hranice mezi českými zeměmi a Rakouskem.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Hrady a zámky
Státní zámek Dačice Státní zámek Dačice
Navštivte dačický zámek, ojedinělý příklad klasicistní architektury s rekonstruovanými interiéry přelomu   19 - 20. století.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Hrady a zámky
Státní zámek Hluboká nad Vltavou Státní zámek Hluboká nad Vltavou
Zámek Hluboká byl původně založen jako strážný hrad v polovině 13. století českými králi a jako královský majetek byl dáván často do zástavy. V držení se zde vystřídalo několik šlechtických rodů. Mezi významné patřili např. Pernštejnové, kteří založili v roce 1490 nedaleký rybník Bezdrev, rozlohou druhý největší v Čechách.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Hrady a zámky
Zámek Červená Lhota Zámek Červená Lhota
Červená Lhota je renesanční vodní zámek ve východní části jižních Čech na severu Jindřichohradecka. Zámek je umístěn na skále, která tvoří ostrůvek na zámeckém rybníku. Zámek tvoří uzavřená čtyřkřídlá dispozice kolem čtvercového nádvoří. Nad vjezdem je umístěna věž. K zámku vede přístupová cesta přes kamenný most.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Hrady a zámky
Zámek Český Krumlov Zámek Český Krumlov
Monumentální komplex hradu a zámku Český Krumlov je situován na protáhlém skalním ostrohu, který z jihu obtéká řeka Vltava a na severní straně potok Polečnice. Hrad a zámek se hrdě tyčí nad drobnou renesanční a barokní měšťanskou architekturou přilehlého města.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Hrady a zámky
Zámek Chlum u Třeboně Zámek Chlum u Třeboně
Lázeňské městečko Chlum u Třeboně leží 25 km jižně od Jindřichova Hradce. Panství Chlum u Třeboně získal v roce 1875 následník trůnu František Ferdinand  d’Este a ze zámku vytvořil své letní sídlo. Z tohoto místa také odjíždí v červnu 1914 do Sarajeva. Po 1. Světové  válce  se  panství stává majetkem státu. Mezi dvěma světovými válkami se zámek Chlum u Třeboně stává oblíbeným letoviskem vládních činitelů a umělců
>> Více informací
Jihočeský kraj   Hrady a zámky
Zámek Jindřichův Hradec Zámek Jindřichův Hradec
Monumentální soubor budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci, prohlášený v roce 1996 národní kulturní památkou, patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. S přiléhajícím městem se spojuje v harmonický celek, jehož historický ráz a jedinečné stavební a umělecké památky tvoří městskou památkovou rezervaci, vyhlášenou již v r. 1950.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Hrady a zámky
Zámek Orlík Zámek Orlík
První  písemné zmínky o Orlíku pocházejí z let 1230-1251,z doby vlády Václava I., kdy je v archivních zprávách zmiňováno clo na Vltavě u Orlíka, který byl v té době jen dřevěným hrádkem, postaveným na strmé skále jako orlí hnízdo /odtud nejspíše název/, další zprávy z let 1287-88 dokazují, že Orlík patřil ke královským državám Václava II. /správcem země byl tehdy za nezletilého panovníka Záviš z Falknštejna/ - jako půrkrabí na Orlíku je v v té době uváděn Zdislav ze Šternberka.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Hrady a zámky
Zámek Třeboň Zámek Třeboň
Ve 13. století vznikl na území dnešní Třeboně panský dvorec, který bránil obchodní cesty a rodící se místo městských trhů, místo setkávání kultur a výměny zboží mezi Čechami, Rakousy a Bavorskem.
>> Více informací
Jihočeský kraj   Hrady a zámky
 

Naše česko.cz

Portál pro cestování a volný čas

Více informací »
Kontakt

Vrbova 1427/19
147 00 Praha 4

Telefon: +420 272 910 000
Email: info@nasecesko.cz