Pátek, 26. Duben 2019
 
 

Turistické cíle

Kategorie:
Cheb Karlovy Vary Sokolov
Bečovská botanická zahrada Bečovská botanická zahrada
Bečovská botanická zahrada o rozloze 9 hektarů je původně jedna z nejvýznamnějších historických sbírkových zahrad v Čechách. Bečovská botanická zahrada je pro Vás otevřena celoročně od svítání do soumraku. Vstup do areálu bývalého Beaufortského alpina, Rybniční zahrady a volnočasového areálu je možný pouze vstupní brankou z ulice Tovární u výrobního areálu Elektro v.d..
>> Více informací
Karlovarský kraj   Zoologické a botanické zahrady
Dům kultury Dům kultury
Dům kultury byl postaven na počátku výstavby města v roce 1955 a jako jeho samozřejmá součást slouží veřejnosti dodnes. V době svého vzniku patřila budova Domu kultury k nejmodernějším kulturním stánkům v naší zemi.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Významné budovy
Horní Hrad (Hauenštejn) Horní Hrad (Hauenštejn)
Počátky hradu Hauenštejnu nejsou dosud plně objasněny. Rozbor místního jména Hauenstein, vzniklého z tvarů Haue (tj. motyka, sekera či palice) a stein (skála, v přeneseném významu hrad) v sobě odráží skutečnost, že v okolí hradu probíhala těžba. Jeho poloha střežící soutěsky Ohře na pomezí Loketska a Žatecka v blízkosti saských hranic byla navíc velmi výhodná. Posádka hradu pohledově skrytého za zvlněným terénem mohla úspěšně ovládat pohyb na řece i v jejím blízkém okolí.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Hrady a zámky
Hrad Loket Hrad Loket
Hrad Loket je situován na skále v meandru řeky Ohře.  Na podlouhlém náměstí  jsou vznosné barokní a renesanční domy. Vévodí jim budova radnice s věží ve štítu a s reliéfem městského znaku v průčelí.Opevněné město Loket s hradem střežilo české území již ve třináctém století. Hrad sehrál důležitou roli při mnoha jednáních a bojích. Otec vlasti, Karel IV., zařadil Loket po boku Karlštejna mezi sídla, která nesmějí být české koruně nikdy zcizena.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Hrady a zámky
Kostel sv. Jakuba Kostel sv. Jakuba
Pozdně románský kostel byl postaven patrně r. 1226, kdy byl vysvěcen. Na poč. 17. stol. zpustlý, r. 1606 byl opraven. V průběhu dalších let zchátral - poč. 20. stol. byl určen k demolici. R. 1912 byl celkově opraven. R. 1958 zapsán mezi národní kulturní památky ČR. V letech  2005-10 prošel rekonstrukcí.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Církevní stavby
Motýlí dům Motýlí dům
Asi 2 km od Františkových Lázní směrem k přírodní rezervaci SOOS si můžete přímo „na dosah“ vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí. Od vajíčka po housenku, kuklu až po křehkého živého motýla se před Vámi odehrává celý cyklus života.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Zoologické a botanické zahrady
Muzeum Cheb Muzeum Cheb
Muzeum v Chebu bylo založeno aktem rozhodnutí městského zastupitelstva v lednu roku 1873, zpřístupnění veřejnosti se dočkalo v polovině května roku následujícího, čímž se řadí mezi vůbec nejstarší regionální muzea v Čechách. Své zprvu skromné útočiště nalezlo v části Pachelbelova domu, tedy v objektu, v němž byl v únoru 1634 zavražděn generalissimus císařských vojsk Albrecht z Valdštejna a který se také řadí k nejlépe dochovaným středověkým budovám na chebském náměstí.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Muzea a galerie
Panská rozhledna Panská rozhledna
Nedaleko obce Drmoul najdeme 55 metrů vysokou rozhlednu se vznešeným jménem "Panská". Rozhledna získala své jméno při slavnostním zahájení za bohaté účásti návštěvníků v roce 2008.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Piaristický klášter Piaristický klášter
Na západním okraji historického Ostrova se rozkládá komplex budov někdejší koleje piaristů. Kolej s gymnáziem byla postupně doplňována samostatnými kaplemi a proto byl celý areál zván Posvátným či Svatým okrskem.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Církevní stavby
Rozhledna Diana Rozhledna Diana
Věž z roku 1914 najdete na Výšině přátelství nad Grandhotelem Pupp. Dostanete se k ní pěšky po lesních stezkách nebo lanovkou od Grandhotelu Pupp. Ta jezdí v intervalech po 15 minutách. Jízda k rozhledně lanovkou trvá přibližně 3 minuty, na pěší túru si vyhraďte asi půlhodinu.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Hard Rozhledna Hard
Bývalý památník obětem 1. světové války a dnes znovu zprovozněná rozhledna přímo v Sokolově čeká na Vaši návštěvu.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Krásno Rozhledna Krásno
V roce 1932 byla dokončena první rozhledna v tomto regionu Slavkovského lesa, rozhledna na vrchu Krudum, nedaleko obcí Třídomí a Hrušková. Obyvatelé obce Krásno se její stavbou nechali inspirovat a rozhodli se vystavět nad svou obcí rozhlednu také.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Krudum Rozhledna Krudum
Už za svého života snil místní velikán, rodák z obce Třídomí,  Andreas Kempf o vyhlídce na své milované hoře Krudum. Založil proto fond a sám do něj vložil první peníze. Dobudování rozhledny se však už nedožil.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna na Blatenském vrchu Rozhledna na Blatenském vrchu
Rozhledna na Blatenském vrchu je vysoká 21 m a nabídne jedinečný pohled na úchvatnou přírodní scenérii okolní krajiny z celkové výšky 1044 metrů nad mořem.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Zámeček Rozhledna Zámeček
Dříve druhá františkolázeňská rozhledna ležící na východním okraji města. Původně nesla název „Dankwarte“, což by se dalo volně přeložit jako „děkovná vyhlídka“. V letech první světové války ji postavil městský okrašlovací spolek. Vyhlídková věž byla postavena na památku zesnulého starosty Františkových Lázní a dlouholetého předsedy městského okrašlovacího spolku Gustava Wiedermanna.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Státní hrad a zámek Bečov Státní hrad a zámek Bečov
Státní hrad a zámek v Bečově nad Teplou představují ojedinělý soubor dochovaných kulturních památek nesmírné historické hodnoty. Zachovalý středověký hrad se tyčí nad řekou Teplou a představuje jeden z nejlépe dochovaných hradů v Čechách. Barokní zámek v jeho podhradí pak nabízí možnost zhlédnout unikátní mobiliář sv. Maura, druhou nejcennější zlatnickou movitou památku na území ČR. Vedle expozice relikviáře sv. Maura si mohou návštěvníci prohlédnout zámecké interiéry s dobovým vybavením a sbírkami a areál zámeckého parku.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Hrady a zámky
Státní hrad a zámek Bečov nad Teplou Státní hrad a zámek Bečov nad Teplou
V západní části České republiky nedaleko světoznámých lázní Karlovy Vary se na pravém břehu řeky Teplá uprostřed romantické krajiny Slavkovského lesa nachází malebné městečko Bečov nad Teplou.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Hrady a zámky
Svatošské skály Svatošské skály
Svatošské skály jsou přírodní výtvor vzniklý v Karlovarském žulovém masívu působením řeky Ohře s množstvím skalních pilířů, hranolů a jehlanů. Pozoruhodné skalní útvary byly vytvořeny postupným zvětráváním a odnosem granitových bloků, činností řeky i erozivním působením mrazu. 
Svými tvary připomínají svatební procesí a podle toho jsou i pojmenovány - například Ženich, Nevěsta, Muzikanti, Svědci. Bizarní tvary žuly byly roku 1933 vyhlášeny chráněným přírodním výtvorem, nyní národní přírodní památka. Zaujímají rozlohou 2 ha a jsou v nadmořské výšce 380 – 440m. 
>> Více informací
Karlovarský kraj   Skalní města
Zámek Chyše Zámek Chyše
Nejstarší historické zprávy o Chyších pocházejí z druhé poloviny 12. století, kde na místě dnešního zámku stála tvrz, sídlo starobylého vladyckého rodu Odolenoviců. Ti na Chyších sídlili plných dvě stě let.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Hrady a zámky
Zámek Ostrov nad Ohří Zámek Ostrov nad Ohří
V roce 1650 začal Julius Jindřich sasko-lauenburský stavbu barokního zámku. Je to dvoupatrová, čtyřkřídlá stavba. Vpravo čtverhranná věž. V parku barokní letohrádek. U vchodu do parku stojí Bílý dvůr – tzv. Palác princů.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Hrady a zámky
 

Naše česko.cz

Portál pro cestování a volný čas

Více informací »
Kontakt

Vrbova 1427/19
147 00 Praha 4

Telefon: +420 272 910 000
Email: info@nasecesko.cz