úterý, 26. Březen 2019
 
 

Turistické cíle

Kategorie:
Cheb Karlovy Vary Sokolov
Horní Hrad (Hauenštejn) Horní Hrad (Hauenštejn)
Počátky hradu Hauenštejnu nejsou dosud plně objasněny. Rozbor místního jména Hauenstein, vzniklého z tvarů Haue (tj. motyka, sekera či palice) a stein (skála, v přeneseném významu hrad) v sobě odráží skutečnost, že v okolí hradu probíhala těžba. Jeho poloha střežící soutěsky Ohře na pomezí Loketska a Žatecka v blízkosti saských hranic byla navíc velmi výhodná. Posádka hradu pohledově skrytého za zvlněným terénem mohla úspěšně ovládat pohyb na řece i v jejím blízkém okolí.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Hrady a zámky
Hrad Loket Hrad Loket
Hrad Loket je situován na skále v meandru řeky Ohře.  Na podlouhlém náměstí  jsou vznosné barokní a renesanční domy. Vévodí jim budova radnice s věží ve štítu a s reliéfem městského znaku v průčelí.Opevněné město Loket s hradem střežilo české území již ve třináctém století. Hrad sehrál důležitou roli při mnoha jednáních a bojích. Otec vlasti, Karel IV., zařadil Loket po boku Karlštejna mezi sídla, která nesmějí být české koruně nikdy zcizena.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Hrady a zámky
Státní hrad a zámek Bečov Státní hrad a zámek Bečov
Státní hrad a zámek v Bečově nad Teplou představují ojedinělý soubor dochovaných kulturních památek nesmírné historické hodnoty. Zachovalý středověký hrad se tyčí nad řekou Teplou a představuje jeden z nejlépe dochovaných hradů v Čechách. Barokní zámek v jeho podhradí pak nabízí možnost zhlédnout unikátní mobiliář sv. Maura, druhou nejcennější zlatnickou movitou památku na území ČR. Vedle expozice relikviáře sv. Maura si mohou návštěvníci prohlédnout zámecké interiéry s dobovým vybavením a sbírkami a areál zámeckého parku.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Hrady a zámky
Státní hrad a zámek Bečov nad Teplou Státní hrad a zámek Bečov nad Teplou
V západní části České republiky nedaleko světoznámých lázní Karlovy Vary se na pravém břehu řeky Teplá uprostřed romantické krajiny Slavkovského lesa nachází malebné městečko Bečov nad Teplou.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Hrady a zámky
Zámek Chyše Zámek Chyše
Nejstarší historické zprávy o Chyších pocházejí z druhé poloviny 12. století, kde na místě dnešního zámku stála tvrz, sídlo starobylého vladyckého rodu Odolenoviců. Ti na Chyších sídlili plných dvě stě let.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Hrady a zámky
Zámek Ostrov nad Ohří Zámek Ostrov nad Ohří
V roce 1650 začal Julius Jindřich sasko-lauenburský stavbu barokního zámku. Je to dvoupatrová, čtyřkřídlá stavba. Vpravo čtverhranná věž. V parku barokní letohrádek. U vchodu do parku stojí Bílý dvůr – tzv. Palác princů.
>> Více informací
Karlovarský kraj   Hrady a zámky
 

Naše česko.cz

Portál pro cestování a volný čas

Více informací »
Kontakt

Vrbova 1427/19
147 00 Praha 4

Telefon: +420 272 910 000
Email: info@nasecesko.cz