úterý, 26. Březen 2019
 
 

Turistické cíle

Kategorie:
Hradec Králové Jičín Náchod Rychnov nad Kněžnou Trutnov
Dělostřelecká tvrz Stachlberg Dělostřelecká tvrz Stachlberg
Stachelberg tvořil součást pohraničního opevnění proti hitlerovskému Německu. Byl rozestavěn v říjnu 1937 jako největší československá dělostřelecká tvrz a jedna z největších pevností svého typu v celosvětovém měřítku. Jeho výstavbu přerušila mnichovská dohoda a odstoupení pohraničí Německu v říjnu 1938. Měl mít 12 objektů (bunkrů) spojených rozsáhlým podzemím. Za necelý rok výstavby se podařilo vylámat podzemní prostory a na povrchu vybetonovat jeden bunkr.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Muzea a galerie
Dům pod Jasanem Dům pod Jasanem
Dům pod jasanem je venkovské staveni ve Voletinách na okraji Trutnova. Je otevřen každému, kdo má zájem o lidová řemesla, ruční práce a setkávání se při tvoření. V létě nabízí příjemný chládek při tvorbě, za deště program pro celou rodinu a v zimě hřejí v řemeslné dílně kamna.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Muzea a galerie
Galerie města Trutnova Galerie města Trutnova
Hlavním posláním Galerie města Trutnova, jak vyplývá z jejího statutu, je výstavní, sbírkotvornou, badatelskou, osvětovou a hospodářskou činností obohacovat a rozvíjet kulturní život města a regionu. Trutnovská městská galerie je odbornou institucí zaměřenou na prohlubování a šíření poznatků o současném i historickém výtvarném životě regionu a má také své neopomenutelné místo na celé české výtvarné scéně, především díky pořádání výstav celorepublikového významu převážně z okruhu autorů 20. a 21. století. Dílčím východiskem je vlastní badatelská činnost galerie, ale také kooperace s dalšími odbornými institucemi.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Muzea a galerie
Hospital Kuks Hospital Kuks
Národní kulturní památka Hospital Kuks je státní památkový objekt spravovaný Národním památkovým ústavem, územní památkovou správou pro východní Čechy na Sychrově. Špitální budova plní především muzeální funkce a prezentuje historii v podobě expozic barokního umění a vývoje lékárenství.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Muzea a galerie
Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem
Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem bylo založeno roku 1891. První expozice k historii města a regionu byla otevřena v roce 1923 v budově staré radnice. Po válce muzeum získalo krásné prostory v Neumannově vile. Jeho součástí byla galerie a od roku 1965 Textilní muzeum. Roku 1969 přešla vila do majetku Východočeské zoologické zahrady a muzeum bylo na přechodnou dobu uzavřeno. Zároveň bylo rozhodnuto, že se pro muzejní účely opraví areál tzv. Kohoutova dvora.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Muzea a galerie
Muzeum hry Muzeum hry
Jičínské muzeum se silně orientuje na návštěvníka, kterému se zde snažíme vytvořit takové prostředí, ve kterém se bude cítit dobře a vstřebávání informací pro něj nebude nudným, nýbrž nevšedním a neobyčejným zážitkem. Profilujeme se jako „Muzeum hry“, což chápeme především tak, že návštěva muzea má být pro návštěvníka hrou.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Muzea a galerie
Muzeum Úpice Muzeum Úpice
Psal se rok 1895 a v Praze se chystala velká Národopisná výstava. Úpičtí se připojili a zapůjčili předměty denní potřeby ze svých domácností. Exponáty na pražské výstavě zaznamenaly mimořádný ohlas a poté je na výzvu MUDr. Čapka, který byl hlavním organizátorem akce, mnozí darovali, někteří prodali a byl položen základ k rozsáhlé národopisné expozici. Do staré radnice postavené v roce 1678 doputovaly exponáty v roce 1933, když v objektu ukončil činnost okresní soud. V 60. letech minulého století byly pro muzejní účely určeny prostory všechny.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Muzea a galerie
Třebechovické muzem Betlémů Třebechovické muzem Betlémů
Třebechovické muzeum betlémů je odborným pracovištěm specializujícím se na dokumentaci statických a mechanických betlémů. Nabízí muzeím a soukromým sběratelům odborné poradenství při restaurování mechanických betlémů.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Muzea a galerie
Vlastivědné muzeum Dobruška Vlastivědné muzeum Dobruška
Dobrušské muzeum začalo vznikat ve dvacátých letech dvacátého století z iniciativy místních spolků a organizací, především Klubu českých turistů, Sokola, Městské spořitelny a dalších. První kroky k jeho založení se datují rokem 1924. O rok později byl při místním Klubu českých turistů ustaven muzejní odbor.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Muzea a galerie
Vlastivědné muzeum v Železnici Vlastivědné muzeum v Železnici
Městečko Železnice leží tam, kde se stýká oblast Českého ráje a podhůří Krkonoš, v prosluněné kotlince, která je lemována kopci Bradlecem, Táborem, Kozlovem a Zebínem.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Muzea a galerie
Železniční muzeum Jaroměř Železniční muzeum Jaroměř
Sdružení železniční výtopna Jaroměř je neziskovou organizací, která existuje díky partě nadšenců, kterým není lhostejná naše historie a památky. Hlavním posláním je záchrana, obnova a provoz historických železničních vozidel a budování železničního muzea ve výtopně Jaroměř. Převážná většina činnosti stojí na dobrovolnících, kteří se nebojí žádné práce a dokážou si poradit s řadou řemesel. Od zedníků, truhlářů, strojních zámečníků přes průvodce v muzeu až po topiče a strojvůdce parních i motorových lokomotiv.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Muzea a galerie
 

Naše česko.cz

Portál pro cestování a volný čas

Více informací »
Kontakt

Vrbova 1427/19
147 00 Praha 4

Telefon: +420 272 910 000
Email: info@nasecesko.cz