úterý, 26. Březen 2019
 
 

Turistické cíle

Kategorie:
Hradec Králové Jičín Náchod Rychnov nad Kněžnou Trutnov
Jezuitský klášter Jezuitský klášter
Jezuitský klášter se nachází asi 200 metrů od Valdštejnova náměstí v Jičíně, vedle kostela sv. Ignáce. Jezuitská kolej je součástí bloku jezuitských budov, zaujímající celou západní část města za kostelem sv. Ignáce: západně od kostela je kolej, spojená na severu budovou gymnasia s budovou semináře, na niž na severovýchodě navazuje lékárna a nemocnice. Jižně pod kolejí je dům alumnů.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Církevní stavby
Klášter kartuziánů Valdice Klášter kartuziánů Valdice
Bývalý klášter kartuziánů ve Valdicích je významnou barokní památkou. Byl založen Albrechtem z Valdštejna a podle projektu A. Spezzy z roku 1627 bylo se stavbou započato v roce 1630. Po N. Sebregondim, který je autorem nedaleké Valdštejnské loggie a tzv. Libosadu, stavbu kláštera včetně kostela dokončil patrně G. Pieroni v roce 1655 a na vnitřních dostavbách se pracovalo až do roku 1665.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Církevní stavby
Kostel sv. Ignáce Kostel sv. Ignáce
Kostel sv. Ignáce je původní městský farní kostel v gotickém slohu zasvěcený Sv. Jakubu, který byl v roce 1622 odevzdán jezuitům a pak zasvěcen Sv. Ignáci.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Církevní stavby
Kostel sv. Jakuba Většího Kostel sv. Jakuba Většího
Kostel sv. Jakuba Většího se nachází v blízkosti valdštejnského zámku v Jičíně. Byl založen Albrechtem z Valdštejna na místě několika zbořených domů kol r. 1627 jako raně barokní stavba podle plánů G. Pieroniho na půdorysu řeckého kříže. Do r. 1628 byl stavěn pod vedením A. Spezzy, od r. 1632 N. Sebregondiho. Původní záměr Valdštejna byl katedrála pro nové biskupství, po jeho smrti r. 1634 ale byly práce zastaveny. Po dokončení k užívání dvakrát vyhořel, poté byl opraven ve stylu vrcholného baroka a r. 1701 vysvěcen. Z té doby pochází i pozdně barokní zařízení, které se zachovalo dodnes, novoklasicistní průčelí bylo dokončeno až v r. 1867.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Církevní stavby
Synagoga Synagoga
Jičínská synagoga je jednou z mála poměrně dobře zachovaných židovských památek v oblasti Českého ráje.
>> Více informací
Královehradecký kraj   Církevní stavby
 

Naše česko.cz

Portál pro cestování a volný čas

Více informací »
Kontakt

Vrbova 1427/19
147 00 Praha 4

Telefon: +420 272 910 000
Email: info@nasecesko.cz