Středa, 20. Březen 2019
 
 

Turistické cíle

Kategorie:
Jeseník Olomouc Prostějov Přerov Šumperk
Rozhledna na Biskupské kupě Rozhledna na Biskupské kupě
Kamenná, 18 m vysoká rozhledna, nejstarší v Jeseníkách, postavená v roce 1898 německým turistickým spolkem MSSGV (sekce Zuckmantel – Zlaté Hory) u příležitosti 50- let panování císaře Františka Josefa l. Stojina místě dřevené vyhlídkové věže z roku 1890 (stejných stavitelů), v níž byla v roce 1896 zřízena první poštovna na území Moravy. Od 3. srpna 1996 po opravě Městem Zlaté Hory je opět zpřístupněna veřejnosti. V blízkosti věže je hraniční přechod na turistické stezce.
>> Více informací
Olomoucký kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Přáslavice Rozhledna Přáslavice
Pestrobarevná rozhledna "Božka" Přáslavice se nachází ve sportovním areálu s možností širokého různách sportovních aktivit obce Přáslavice. Slavnostně byla otevřena v roce 2009 a sahá do výšky 21 m odkud poskytne výhled na Jeseníky, Drahanskou vrchovinu, Olomouc, Hostýnské a Oderské vrchy.
>> Více informací
Olomoucký kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Velký Kosíř Rozhledna Velký Kosíř
Velký Kosíř (441 m n.m.) je v hanácké rovině nápadná a důležitá dominanta. Pro místní obyvatele má velikou hodnotu a je opředen mnoha mýty. Najdeme ho asi tři kilometry západně od Prostějova, mezi městečky Kostelec na Hané, Čechy pod Kosířem a Slatinice. Tvoří rozhraní mezi Drahanskou vrchovinou a hanáckou nížinou. Z vrcholku se nám naskytne pohled do Bouzovských vrchů, na rozsáhlou hanáckou nížinu a za dobrého počasí dokonce i na siluetu Nízkého Jeseníku. Vrchol je nejjižnější výběžek Bouzovské vrchoviny, kterou prochází úzký pruh devonských vápenců. Tyto vápence daly vznik nedalekým Javoříčským a Mladečským jeskyním a na Kosíři je najdeme v jeho jižní a jihovýchodní části. V blízkosti kopce bylo ve vápenci nalezeno množství zkamenělin.
>> Více informací
Olomoucký kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Vitčice Rozhledna Vitčice
V roce 2001 až 2002 byla za podpory dotací z "Projektu obnovy vesnice" vybudována na okraji katastru Obce Vitčice "Rozhledna s panoramatickým výhledem". Dodavatelem stavby byl TOMIREMONT s.r.o. Prostějov.
>> Více informací
Olomoucký kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Zlatý Chlum Rozhledna Zlatý Chlum
Zlatý Chlum - kopec (875 m.n.m.) s kamennou, 26 m vysokou rozhlednou. Z věže je úchvatný výhled na jezera v Oderské nížině v polském Slezsku. Jižní pohled zachycuje celé pásmo Hrubého Jeseníku od Pradědu až k Šeráku. Za příznivého počasí je západním směrem viditelná skupina Kralického Sněžníku a severozápadním Rychlebské hory.
>> Více informací
Olomoucký kraj   Rozhledny a vyhlídky
Vyhlídková věž Zoo Olomouc Vyhlídková věž Zoo Olomouc
Raritou olomoucké zoo je vyhlídková věž s moderní kovovou konstrukcí a trojúhelníkovým půdorysem. Stavba byla zahájena v roce 1972 z důvodu mimořádné dotace komise pro rozvoj cestovního ruchu. Dokončena byla v roce 1974. Autorem projektu byl architekt Jan Navrátil. Dnes tvoří hlavní dominantu zoo viditelnou z dalekého okolí. Celková výška je 32 metrů.
>> Více informací
Olomoucký kraj   Rozhledny a vyhlídky
 

Naše česko.cz

Portál pro cestování a volný čas

Více informací »
Kontakt

Vrbova 1427/19
147 00 Praha 4

Telefon: +420 272 910 000
Email: info@nasecesko.cz