úterý, 26. Březen 2019
 
 

Turistické cíle

Kategorie:
Domažlice Klatovy Plzeň-jih Plzeň-město Plzeň-sever Rokycany Tachov
Rohledna Koráb Rohledna Koráb
Svojí nadmořskou výškou (773 m) náleží vrch Koráb k nejvyšším vrcholům Chudenické vrchoviny. V r. 1902 již uvažovali kdyňští turisté o vystavení zdejší rozhledny. Ale teprve v r. 1938 se podařilo na vrcholu Korábu vystavět a zpřístupnit dřevěnou rozhlednu s malou chatou. Později získala chata velký sál a prostory 1. patra, zanedlouho byl zde vystavěn i lyžařský můstek.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Březinka Rozhledna Březinka
Od 3. května 2003 je 1km východně od Bernartic zpřístupněna rozhledna, která je součástí příhradového telekomunikačního stožáru vysílače O2, na které jsou všichni tři operátoři mobilních telefonů. Jednání při vzniku této rozhledny byla složitá, ale jejich výsledek umožňuje krásný výhled. Stožár byl postaven ve výšce 570 m n. m. nedaleko pahorku V Březince (576 m n. m.), od kterého se odvodil název Březinka.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Chlum Rozhledna Chlum
Rozhledna se nachází v městské části Doubravka v krajském městě Plzeň na vrchu Chlum, ve výšce 416 m.n.m. Poskytuje překrásný kruhový výhled nejen na krajské město Plzeň a jeho okolí. Za příznivé viditelnosti je nádherně vidět Šumava, Český les, Brdy, a oblasti Rokycanska.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna na Sedle Rozhledna na Sedle
O stavbě nové rozhledny na Sedle uvažovali pořadatelé silvestrovských pochodů na Sedlo z obce Podmokly již delší dobu. Až bylo v roce 2003 skutečně založeno a zaregistrováno „Sdružení pro obnovu rozhledny na Sedle“, jehož cílem bylo získat prostředky na obnovu rozhledny na Sedle a realizovat stavbu.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Na Vrchách Rozhledna Na Vrchách
První rozhledna na Rokycansku byla postavena v roce 2013 za Břasy ve směru na Liblín. Hned na konci obce při výjezdu je tato stavba vidět a po cestě k domu s pečovatelskou službou se dostanete vozem do její těsné blízkosti.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Rozhledna Sylván Rozhledna Sylván
Od 1. dubna je otevřena rozhledna na sylvánském vrchu s překrásným výhledem na Plzeň. Městský obvod Plzeň 1 svěřil provozování této rozhledny Gymnáziu Františka Křižíka. Výstavba věže T-mobile s vyhlídkovou plošinou byla dokončena v r. 2001, ale uvedena do provozu až soukromým provozovatelem v r. 2003.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Rozhledny a vyhlídky
Vyhlídková věž Poledník Vyhlídková věž Poledník
Nejvyšší vrchol v oblasti Prášil lákal odedávna nejednoho cestovatele. Své jméno dostal patrně od prášilských dřevorubců, kteří tvrdili, že jakmile slunce vystoupí nad temeno této hory, je poledne a tedy čas k obědu. I když se nacházel v blízkosti poměrně hustě osídlených osad (Prášily, Slunečná, Zelená Hora .), nedochovala se do dnešní doby žádná zmínka o tom, že by zde stávala nějaká rozhledna, či vyhlídková plošina.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Rozhledny a vyhlídky
 

Naše česko.cz

Portál pro cestování a volný čas

Více informací »
Kontakt

Vrbova 1427/19
147 00 Praha 4

Telefon: +420 272 910 000
Email: info@nasecesko.cz