čtvrtek, 21. Březen 2019
 
 

Turistické cíle

Kategorie:
Domažlice Klatovy Plzeň-jih Plzeň-město Plzeň-sever Rokycany Tachov
Městské Muzeum Horažďovice Městské Muzeum Horažďovice
K velkému rozmachu zakládání muzeí přispěla v 90. letech 19. století velká výstava v Praze. Jednalo se o Národopisnou výstavu českoslovanskou v roce 1895. Této výstavě předcházel rozsáhlý sběr materiálů, které se nejdříve vystavovaly v místech sběrů na Krajinských hospodářsko – průmyslových a národopisných výstavách.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Muzea a galerie
Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích
Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, příspěvková organizace, sídlí od r. 2000 v památkově chráněném objektu pseudogotického zámku Hradiště. Po rozsáhlé rekonstrukci bylo muzeum zpřístupněno veřejnosti v roce 2002, kdy bylo slavnostně otevřeno.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Muzea a galerie
Muzeum Královského Hvozdu Muzeum Královského Hvozdu
Počátkem roku 1999 se skupinka lidí v Nýrsku rozhodla společně pracovat na zachycení historie. Neměli ani představu o tom, co se ještě zachránit dá. Ale viděli jako důležité začít, protože se zdálo, jakoby tato oblast příliš nikoho nezajímala. Snad i proto, že to bývaly Sudety. 
>> Více informací
Plzeňský kraj   Muzea a galerie
Muzeum Příhraničí Muzeum Příhraničí
Mohutná vstupní vrata oddělují rušnou ulici od odpočinkového parku. Kouzlo nechtěného tak nepřímo odliší současnost a symbolizuje bránu do minulosti. Stylové lavičky nutí k zastavení a vzpomínkám, které už první expozice zavede až do zcela konkrétního pravěkého života. Návštěvník se ocitne v pravěké chýši, seznámí se s pohřební mohylou, nasaje hrdost českých vojsk po vítězných bitvách u nedalekého Brůdku i u Domažlic.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Muzea a galerie
Muzeum techniky a řemesel Koloveč Muzeum techniky a řemesel Koloveč
Muzeum techniky a řemesel s výstavní plochou 1000 m2 a více než 7500 exponáty patří mezi největší a nejobsáhlejší muzea svého druhu v Česku. V expozicích jsou zastoupena všechna tradiční řemesla a živnosti, které se nacházely na vesnici. V současnosti se v muzeu nachází 67 kompletních řemeslných dílen a živností a dalších dvanáct technických expozic.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Muzea a galerie
Pivovarské muzeum Plzeň Pivovarské muzeum Plzeň
Pivovarské muzeum je umístěno v původním právovárečném domě v historickém jádru města Plzně. Myšlenka na založení Pivovarského muzea pochází z roku 1929, o pět let později byl ustaven přípravný muzejní výbor, jemuž se podařilo, mimo jiné prostřednictvím výzvy v tisku, shromáždit rozličné předměty vztahující se k pivovarnictví.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Muzea a galerie
Západočeské muzeum v Plzni Západočeské muzeum v Plzni
Západočeské muzeum v Plzni bylo založeno v roce 1878 a patří k největším muzejním ústavům v ČR. Ve svých sbírkách uchovává přes 2 miliony předmětů ze všech oblastí vývoje přírody a společnosti.
>> Více informací
Plzeňský kraj   Muzea a galerie
 

Naše česko.cz

Portál pro cestování a volný čas

Více informací »
Kontakt

Vrbova 1427/19
147 00 Praha 4

Telefon: +420 272 910 000
Email: info@nasecesko.cz