Středa, 20. Březen 2019
 
 

Turistické cíle

Kategorie:
Děčín Chomutov Litoměřice Louny Most Teplice Ústí nad Labem
Hrad Hněvín Hrad Hněvín
Hrad Hněvín  leží  na stejnojmenném vrchu  ve  městě Most v České republice. Původní hrad byl zničen  po  třicetileté válce, dnešní  podoba hradu je rekonstrukce  z  přelomu 19. a 20. století. Dnes   je v areálu  hradu hotel, restaurace a rozhledna.
>> Více informací
Ústecký kraj   Hrady a zámky
Hrad Střekov Hrad Střekov
Hrad Střekov stojí na skále, čnící z hladiny Labe do výšky sto metrů. Je nepřehlédnutelnou dominantou města Ústí nad Labem při příjezdu od Lovosic. Původním účelem hradu bylo chránit labskou obchodní stezku. V současné době poskytuje především malebný výhled na kopce Českého středohoří.
>> Více informací
Ústecký kraj   Hrady a zámky
Kadaňský hrad Kadaňský hrad
Mezi významné stavby města Kadaně patří určitě Kadaňský hrad. Návštěvníci zde mohou využít knihovnu s čítárnou, internetovou kavárnu, obřadní síň nebo navštívit galerii Josefa Lieslera. Najdete zde také malé muzeum věnující se dějinám hradu.
>> Více informací
Ústecký kraj   Hrady a zámky
Státní zámek Stekník Státní zámek Stekník
Zámek se nachází na ostrohu nad údolím žatecké pánve, která je proslulá pěstební tradicí kvalitního žateckého chmele. Pohledově je otevřen do krajiny utvářené povodím řeky Ohře.

Zámek patří k nejvýznamnějším rokokovým stavbám v Čechách. Od roku 1997 prochází celkovou rekonstrukcí. Veřejnosti je zpřístupněna zámecká kaple Navštívení Panny Marie a zámecká terasovitá zahrada, v chodbách přízemí zámku je umístěn výstavní prostor.
>> Více informací
Ústecký kraj   Hrady a zámky
Zámek Děčín Zámek Děčín
Zámek leží v samém středu města Děčín nad soutokem řek Labe a Ploučnice. Patří mezi největší a historicky nejvýznamnější objekty svého druhu v Čechách. Po několika přestavbách dospěl do podoby barokně-klasicistního zámku. Dnes je zámek ve vlastnictví města Děčín a je nepřehlédnutelnou dominantou tohoto příhraničního sídla. 
>> Více informací
Ústecký kraj   Hrady a zámky
Zámek Jezeří Zámek Jezeří
Zámek Jezeří patří bezesporu k nejzajímavějším objektům České republiky. Kdysi honosné sídlo rodu Lobkowiczů bylo významným kulturním a společenským centrem. V nedávné neslavné minulosti bylo vystaveno nezájmu a dlouholetému chátrání.
>> Více informací
Ústecký kraj   Hrady a zámky
Zámek Klášterec nad Ohří Zámek Klášterec nad Ohří
Zámek Klášterec, vystavěný na ostrohu řeky Ohře při úpatí Krušných hor, patří k nejvýznamnějším historickým sídlům severozápadních Čech. Název zámku i města je staročeským označením malého kláštera (odvozeným z latinského claustrellum), který v místech dnešního města založili kolem roku 1250 benediktini z nedalekých Postoloprt jako svou fillaci. Klášterní zboží však již roku 1277 přešlo do vlastnictví královské komory.
>> Více informací
Ústecký kraj   Hrady a zámky
Zámek Libochovice Zámek Libochovice
Zámek Libochovice   se nachází v malebné krajině dolního Poohří lemované romantickými kopci Českého středohoří. Zámek leží uprostřed města Libochovice a patří ke skvostům raně barokní architektury severozápadních Čech. Patří mezi nejvýznamnější raně barokní stavby v Čechách. Jeho stavitelem byl italský stavitel Antonio della Porta v letech 1683 - 1690.
>> Více informací
Ústecký kraj   Hrady a zámky
Zámek Velké Březno Zámek Velké Březno
Státní zámek Velké Březno jeden z nejmaldších, nejmenších, ale zároveň i nejkrásnějších zámků v České republice. Byl totiž postaven mezi lety 1843-1845, a to pro tehdejšího nejvyššího purkrabího Českého království, hraběte Karla Chotka z Chotkova a Vojnína. Původní zámek byl postaven ve stylu pozdního rakouského empíru a Chotkův vnuk ho mezi lety 1885 - 1910 přestavěl ve stylu romantické neorenesance.
>> Více informací
Ústecký kraj   Hrady a zámky
 

Naše česko.cz

Portál pro cestování a volný čas

Více informací »
Kontakt

Vrbova 1427/19
147 00 Praha 4

Telefon: +420 272 910 000
Email: info@nasecesko.cz